Leo Siemann, kes on Eesti leiutaja ning arendab praegu Eesti Top 100 brändi veebilehte Estonia100.com, on kunagi tegelenud pisut ka domeeniäriga. Hetkel on tal registreeritud kolm Eesti domeeni ja seitse rahvusvahelist domeeni.
"Mul on kümmekond domeeni alles, aga kunagisest domeenikollektsioneerimisest sain siiski kätte ka paar-kolm pärlit. Neist esimest ja viimast lihvin nüüd just neil päevil. Hea domeen on lihtne ja tabav, isegi naljakas, nagu näiteks Fits.me," soovitab Siemann.
"Oluline on kajastada tegevusvaldkonda võimalikult selgelt ja kui vajalik, siis ka asukohta, ostes selleks sobiva maa lõpuga domeeni, nagu näiteks .uk."
Praegu Suurbritannias elav Siemann räägib, kuidas ta kunagi sattus domeenide kogumisest vaimustusse. "Alguses oli mul domeene saja ringis, millest jäid järele ikka need kõige tabavamad ja edukamad, kus miski liiklus toimus. Estinventor.com ja Estgolf.com on olnud näiteks tublid. Viimast soovis isegi Eesti Golfiväljakute Ühendus endale saada, aga kuna pakkumine polnud piisavalt tugev, siis jätsin selle alles."
Leo kinnitab, et hea domeen on lühike: "Kõige lühem on mul 7D.ee, mida kasutan Eesti Leiutaja lehele suunamiseks, sest Eestileiutaja.net on tiba liiga pikk."
80% maailma domeenidest on .com lõpuga, aga meie kohalik .ee domeen on tema sõnul Eesti jaoks täiesti sobiv. Kuid siiski leiab kunagine domeenikollektsioneerija, et .est võiks olla maatunnusena palju asjalikum.
Eesti domeenidest hoiab Leo Siemann kolme - 7D.ee , Leidurleo.ee ja StartupTv.ee Veebimajutuses. Kuna Eesti on väike, siis rahvusvahelise äri tegemiseks ainult Eesti domeenist ei piisa. Eestikeelne nimi tuleb ringi brändida ja siis ka uuele nimele võimalikult kange domeen hankida, soovitavalt ikka .com lõpuga.
Algne artikkel avaldati Geenius.ee lehel meie blogis.