Kontaktivormide kaudu tehtud päringud, uudiskirjaga liitumised ja e-poe tellimused nõuavad pidevat jälgimist. Andmete käsitsi sisestamine võib aga olla tüütu ja ajamahukas, rääkimata võimalikest vigadest ja kaduma läinud infost. Aga mis siis, kui see kõik saaks toimuda automaatselt?
Selles blogipostituses jagab veebiagentuuri 1001.ee juht Erkki Meidla praktilisi juhiseid, kuidas luua nutikas liidestus, mis saadab päringud automaatselt õigesse kohta – olgu selleks Smaily uudiskirjade keskkond, Google Sheets või mõni muu tööriist.
Smaily liidestuse jaoks oleks vajalik, et ettevõttel oleks tasuline pakett – kuutasuline või krediidipõhiline. Soovitan kasutada kuutasulist paketti. Liidestusi on võimalik teha rohkem, kui 200 erineva platvormi vahel alates WordPressist ning lõpetades Slackiga. Kogu informatsioon liigub automaatselt just õigesse kohta nii, nagu soov on või nagu sai seadistatud.
Kuidas kõik Google Sheetsi tabelisse viia?
Üks ettevõte soovis saada perioodilist ülevaadet kõikidest päringutest Google Sheetsis, kuhu kogutakse kogu oluline info: nimi, e-post, telefon, päringu sisu, IP-aadress (spämmi filtreerimiseks), päringu allikas ning täpne aeg (päev, kuu, aasta, kellaaeg).
Kontaktvormid võiksid salvestada andmed Google Sheetsi, et saaks teha analüüsi pikemas perspektiivis. Tehes Google’is reklaami ja kasutades kontaktvormi, saab teada, mis päringud on seotud reklaamiga ning see on hea võimalus päringute eristamiseks.
Muidugi on olemas ka teisi võimalusi, kuidas Google Analyticsis neid näha, aga ärme sellel hetkel peatu.
Ülalolevalt pildilt on näha, et päring on sisse tulnud ja seal on erinevad andmed.
Varem tuli kõik päringud käsitsi alla laadida ja eraldi tabelisse lisada, mis oli aeganõudev ja ebapraktiline. Nüüd on kõik andmed Google Sheetsis olemas ja nüüd ei jäägi üle muud, kui kindla perioodi jooksul korra üle vaadata ja teha kokkuvõtteid.
Andmete liigutamine kodulehelt Google Sheetsi käib läbi Google API, mis on turvaline ja automaatne.
Põhjus, miks otsustasin valida Google Sheetsi, on lihtne - kodulehel on suurem võimalus andmete lekkimiseks, siis nüüd hoian kodulehel päringuid alles ainult seitse päeva ning peale seda kustutatakse need automaatselt ära. Lisaks ei pea arvutisse alla laadima andmeid, mis mulle otseselt vajalikud pole.
Leian, et inimesed on oma isikliku e-postiga hoolsamad ja teatakse rohkem, mida tähendab andmete leke ja turvalisus.
Tabelis on näha kõik päringud kokku.
Kliendilugu integreerimisest WordPressi / Woocommerce'i / Smailyga
Selles loos jagab üks e-poe omanik oma kogemust Smailysse kolimise ning selle seadistamist koostööks e-poega.
E-poe pidajana on mul küll pea alati nägemus või mõte, kuidas asjad olla võiksid ja kuidas süsteem lihtsalt ning loogiliselt toimiks, ent selleks, et ideest toimiv lahendus saada, on vaja asjalikku teostajat. Tegime liidestuse osas koostööd Erkki Meidlaga, kellel oli soov ja võimekus see ära teha.
Saime tulemuse, millega oleme väga rahul ning mis on meie igapäeva elu oluliselt mugavamaks teinud, uute automaatikate abil saadud ajavõidust rääkimata. Mis sai tehtud: uudiskirjaga liitumisvormid nii kontaktivormis kui ostukorvis, olemasolevate päringuvormide seadistamine ja ühendamine, lisaks mõned uued funktsionaalsused.
Kerli, Artifex Living e-poe looja, artifexliving.com.
Ülalolevalt pildilt on näha, et automaatikat on käivitatud 130 korda.
Smailyl on selleks head moodulid olemas, kuid klientide seisukohalt näen ma, et see on natukene teise suuna jaoks loodud.
Kui klient soovis, et kontaktivormis on "liitu uudiskirjaga", siis see lisab automaatselt API-custom:Update kliendi andmetele juurde. See tähendab, et kui on tehtud automaatika, ei saada süsteem kliendile enam teadet "tänan liitumast" ja "sooduskood järgmiseks ostuks on selline“. Seega vajas API eraldi liidestamist, mida käesolev lahendus võimaldab. API-custom:Update küll uuendab olemasolevat kontakti, kuid ei registreeri uut opt-in liitumist ega aktiveeri automaatikat. Et süsteem tuvastaks liitumise korrektselt ja käivitaks vajalikud automaatikad, kasutati API-custom:autoresponder, mis lisab kontakti koos opt-in mehhanismiga ja tagab, et automaatika töötaks.
API liidestus on nagu sild või ühendus, mis võimaldab kahte erinevat programmi, veebisaiti või rakendust omavahel rääkima panna.
Wordpressi Smaily ametlikud lisamoodulid selle jaoks on järgmised:
- WooCommerce´i jaoks https://wordpress.org/plugins/smaily-for-woocommerce/
- WordPressi jaoks https://wordpress.org/plugins/smaily-for-wp/
Vaadates liidestusse siisse, on näha, et automaatika töötab ilusti ja andmed liiguvad Smailysse korrektselt.
Selline on korrektne liidestus Smailyga.
Mahukama liidestuse korral on süsteem väga paindlik ning võimaldab andmeid täpselt suunata. Alloleval pildil on näha erinevaid liidestusi, mis tagavad, et kontaktid liiguvad õigesse kategooriasse vastavalt määratud parameetridele. Näiteks eesti keelt kasutavad inimesed suunatakse eesti kategooriasse ning vene keelt kasutavad vastavale vene kategooriale.
Lisaks on võimalik kontaktvormi (see sobib just ettevõttele, kus on tähtsad päringud, mitte e-pood) UTM-iga siduda. Kui klient teeb päringu, mis on seotud UTM kampaania lingiga, saab päringule kaasa lisada vastava lingiviite.
Tulles tagasi päringuvormide juurde, on kõik analüüs nüüd kordades lihtsam ja silmaga paremini eristatav. On olemas visuaalne tabel ja on võimalik kohe näha, et kontaktvormid tegelikult töötavad.
Ülalolevalt pildilt on näha, et kodulehel on tehtud hetkel ~300 päringut, mis teeb jaanuari kuuga ~10 päringut päevas. Siinkohal võin öelda, et inimesed pigem kirjutavad, kui helistavad. Üks põhjus, miks nad saadavad päringuid läbi kodulehe, on samad, nagu iseteeninduskassade kasutamine. Soovitakse kiirelt ja mugavalt "asi aetud" saada ja eluga edasi minna.
Kui kodulehel on olemas kontaktvorm, tuleks selle kohta genereerida kaks teavitust. Üks peab minema konkreetselt ettevõttele ja teine kliendile. Ikka ja jälle avastan kontaktivorme, mis ei saada kliendile saadetavat päringu koopiat. See on üks kõige halvem asi, mida arendaja/veebilehe omanik võib teha.
Olen loonud eraldi tabeli erinevatele päringutele: punane, sinine ja kollane. Punane on loodud mõned päevad enne sinist ja sinine on loodud enne kollast. Siin võib tekkida analüüsimisel väike erinevus, aga sellega tuleb arvestada. Veebruari analüüsi saab teha juba korrektsete andmetega.
Alloleval pildil on näha unikaalseid lehti, kus vorm on täidetud. Siinkohal on võimalik veel midagi juurde arendada käesolevale lehele, et maksimeerida erinevaid tulemusi, nagu parimad pakkumised, uudistooted või midagi muud.
Tänapäeval, kus andmed ja nende analüüs on kriitilise tähtsusega, on päringute automatiseerimine ja efektiivne liidestamine muutunud hädavajalikuks. Integreerimine aitab ettevõtetel kontaktvormidest ja e-poest kogutud andmed automaatselt suunata sobivatesse kanalitesse, nagu Google Sheets või Smaily enda keskkond. See muudab andmete analüüsimise lihtsamaks ja aitab ettevõtetel teha teadlikumaid otsuseid. Automatiseerimise abil saab andmete kogumise protsessi kiirendada, vähendada käsitöö mahtu ja suurendada turvalisust.
Automatiseerimine muudab igapäevaelu lihtsamaks
Tõhus integreerimine, nagu WordPressi ja Smaily ühendamine, avab ettevõtetele hulgaliselt võimalusi: päringute analüüsimine, uudiskirjade haldamine ja paremate kampaaniate loomine.
Smaily paindlik API võimaldab kohandada lahendusi vastavalt iga kliendi spetsiifilistele vajadustele – olgu selleks päringute liikumine kindlatesse kategooriatesse, automaatvastuste seadistamine või kontaktvormide UTM-kampaaniatega sidumine.
Automatiseerimise maailmas on oluline omada partnerit, kes mõistab nii tehnilisi nüansse kui ka klientide ootusi. Varasemalt jagatud kogemuslugu näitab, kuidas automatiseerimine ja õiged tööriistad võivad ettevõtte tööd lihtsustada ja tõhusamaks muuta. Täna pole see enam pelgalt võimalus, vaid vajadus, et püsida konkurentsis ja pakkuda klientidele parimat kogemust.
Kui otsid abi, siis olen ühe kirja kaugusel.