Lihtsad sammud: kuidas oma WordPressi veebilehe kiirust parandada?

Ian Leman
12. apr

Veebilehe kiirus on aeg, mis kulub veebilehe täielikuks laadimiseks. Tänasel digiajastul mängib veebilehe jõudlus kasutajakogemuse ja SEO ehk otsingumootori optimeerimise jaoks väga olulist rolli, seega peaks iga kodulehe omanik sellele tähelepanu pöörama. Webtailor annab nõu, kuidas seda paremini teha.

Google'i läbiviidud uuringu kohaselt lahkub 53% mobiilikasutajatest veebilehelt, kui selle laadimine võtab aega üle kolme sekundi. Lisaks võib lehe laadimisaja vaid ühesekundiline viivitus põhjustada konversioonide arvu vähenemist seitse protsenti. Seega on kiirus tõesti oluline.

Miks on veebilehe kiirus SEO jaoks nii oluline?

Veebilehe kiirus viitab ajale, mis kulub veebilehe sisu (piltide, tekstide ja muu meedia) täielikuks laadimiseks. See mõjutab otseselt kasutajate rahulolu ja käitumist, kuna külastajad kalduvad aeglaselt laadivatest veebilehtedest loobuma ning otsima kärmemaid alternatiive.

Lisaks peavad sellised otsingumootorid nagu Google lehe kiirust järjestusel oluliseks teguriks, mis mõjutab veebilehe nähtavust ja orgaanilist liiklust. Aeglasemad leheküljed langevad otsingunimekirjas tahapoole, kiiremad tõstetakse esile. Seega on lehe kiiruse parandamine ülioluline nii kasutajakogemuse kui ka SEO jaoks.

Kuidas parandada WordPressi veebilehe kiirust?

Kuidas veebilehe kiirust mõõta?

Kodulehe kiiruse mõõtmiseks on olemas mitmeid tööriistu nagu Google Lighthouse või PageSpeed Insights.

Taoline tööriist analüüsib sinu veebilehe tulemuslikkust ehk performance'it, kiirust, kättesaadavust ja SEO-d. Tulemustes on välja toodud peamised vead ja juhendid, mida nende vigade parandamiseks teha.

Veebileht on heas korras, kui performance skoor on üle 90% ning lehe kiirus on 2-3 sekundit või vähem.

Kuidas pilte optimeerida?

Pildid moodustavad sageli olulise osa veebilehe andmemahust. Piltide mahtu saab muuta väiksemaks kvaliteeti kahjustamata vastavate Wordpressi pluginatega nagu Smush või EWWW Image Optimizer, mis aitavad seda protsessi automatiseerida, optimeerides pilte kiiremaks allalaadimiseks.

Vahemällu salvestamine vähendab serveri koormust

Vahemällu salvestamine ehk caching on kindlasti hea lahendus, sest salvestab veebilehe nii-öelda staatilise versiooni, vähendades serveri töötlemiskoormust ja edastades sisu kasutajatele kiiremini.

Kasutada saab cachingu pluginaid, nagu WP Super Cache või W3 Total Cache, et lubada brauseri- ja serveripoolset vahemällu salvestamist, parandades oluliselt lehe laadimisaega.

Kuidas CSS- ja JavaScript-faile väiksemaks saada?

Minimeerimine hõlmab mittevajalike märkide, tühikute ja kommentaaride eemaldamist CSS-i ja JavaScripti failidest. See vähendab nende suurust, lubades neil kiiremini laadida. Pluginad, nagu Autoptimize või WP Rocket, saavad need failid ise automaatselt ära minimeerida.

N-ö laisa laadimise lubamine

Laisk laadimine ehk lazy loading lükkab ebaolulise sisu (näiteks piltide või videote) laadimise edasi, kuni kasutaja nende vaatamiseks lehekülge allapoole kerib ja seda osa ekraanil nägema hakkab. See vähendab esialgset laadimisaega ja parandab tajutavat jõudlust.


Selleks saab kasutada pluginaid nagu LazyLoad, Smush ja Lazy Loader.

Mismoodi andmebaasi optimeerida?

Puhasta ja optimeeri regulaarselt oma WordPressi andmebaasi, et eemaldada mittevajalikud andmed, nagu postituste versioonid, rämpspostikommentaarid või kasutamata meedia ja pluginad.

WP-Optimize või WP-Sweep aitavad seda protsessi automatiseerida, suurendades veebilehe kiirust ja tõhusust.

Värskenda regulaarselt WordPressi versioone ja pluginaid

WordPressi ja pluginate aegunud versioonid võivad põhjustada ühilduvusprobleeme ja turvaauke, mis võivad mõjutada veebilehe toimivust. Optimaalse kiiruse ja turvalisuse tagamiseks tuleb hoida oma WordPressi kood ja pluginad ajakohasena.

Millised on head WordPressi pluginad kiiruse parandamiseks?

WP Super Cache

See plugin genereerib WordPressi lehest staatilisi HTML-faile, vähendades serveri koormust ja parandades laadimisaega.


W3 Total Cache

W3 Total Cache on võimas vahemällu salvestamise plugin, mis pakub erinevaid optimeerimisfunktsioone, sealhulgas brauseri vahemällu salvestamist, minimeerimist ja CDN-i integreerimist.

Autoptimize

Autoptimize plugin lihtsustab CSS- ja JavaScript-failide minimeerimise protsessi, aidates optimeerida teie veebilehe toimivust.

Smush

Smush optimeerib ja tihendab pilte kvaliteeti ohverdamata, vähendades nende faili suurust ja parandades laadimisaegu. Smush võimaldab kasutada ka laisa laadimise funktsiooni, millega laevad pildid ja videod ainult siis, kui need muutuvad kasutajale nähtavaks.

Cloudflare

Cloudflare on populaarne CDN (Content Delivery Network), mis parandab veebilehe jõudlust staatiliste failide vahemällu salvestamise ja ülemaailmse serverivõrgu kaudu levitamisega.

 

WP-Optimize

WP-Optimize puhastab teie WordPressi andmebaasi, eemaldades mittevajalikud andmed, mis parandab laadimisaega.

Mida veebilehe kiiruse parandamisel veel silmas pidada?

Järgides juhendit ja kasutades soovitatud pluginaid, saab oma kodulehe jõudlust märkimisväärselt parandada. Küll aga soovitame enne pluginatega katsetamist teha veebilehele tagavarakoopia ehk backup.

Samuti tasub teha enne põhjalik analüüs kasutatavate pluginate kohta, et aru saada, milliseid on mõistlik kasutada, sest osad ei toimi samal ajal ning võivad lehte rikkuda. 

Veebilehe kiiruse ja SEO parandamine 

Kodulehe kiiruse tähtsuse järjekorda seadmine mitte ainult ei paranda kasutajakogemust, vaid aitab kaasa ka otsingumootorite paremusjärjestusele, orgaanilise liikluse suurenemisele ning lõppkokkuvõttes teie WordPressi veebilehe parematele konversioonidele ja edule.

Kui tunned, et veebilehe kiiruse parandamine ja õige pluginate kombinatsiooni valimine käib üle jõu, siis WebTailori spetsialistid on valmis sinu veebilehte põhjalikult analüüsima ning veebilehe SEO skoori ja kiirust parandama. 

Ian Leman

WebTailor – teie digitaalse turunduse ja tarkvaraarenduse partner. Keskendume suure jõudlusega avalike veebilehtede loomisele ja ärikasvu kiirendamisele SEO turunduse kaudu. Peame saidi laadimiskiirust ja SEO tehnilist skoori iga avaliku veebisaidi olulisteks näitajateks. WebTailor koostab turundusstrateegiaid, mis vastavad iga ärimudeli ja valdkonna vajadustele. Peamised tegevusvaldkonnad on SEO, veebilehtede arendus ja B2B meilikampaaniate loomine.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Mis on domeen ja mida vaja sellest teada enne kodulehe tegemist?
Millega veel jälgida oma veebi külastajaid lisaks Google Analytics´ile?
Kliendi lugu: Meemeistrite e-pood sai üleöö iluasjast oluliseks müügikohaks
Kuidas teha kiirelt ja soodsalt e-pood?
Mis on backlink ehk tagasilink ja kuidas see mõjutab sinu veebilehe kohta Google´i otsingus?
Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 9.90

Kokku 9.90

3 kuu põhine arveldus

Kuus 9.90

Kokku 29.70

6 kuu põhine arveldus

Kuus 9.90

Kokku 59.41

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -19.80

Kuus 8.25

Kokku 99.02

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00