Kodulehe loomise lahendusega Voog saab luua vanast kodulehest uue ja moodsa. Seega pole sisuhaldustarkvara Voog mitte ainult asjade nullist tegemiseks, vaid sellega saab väga hästi taaselustada vanu veebe, mis on ajale jalgu jäänud.
Voo turundaja Mathias-Erik ja Veebimajutuse turundaja Richard näitavad allolevas õppevideos, kuidas vanast koduleheküljest saab uue vaid poole tunniga.
Vajuta siia ja proovi Voogi esimene kuu tasuta!
(Kui teenus Sulle ei sobi, siis on võimalik lihtsalt loobuda.)
Tühjast mallist mobiilisõbralikuks veebiks
Lehe uuendamise üks põhieesmärke on, et menüüst viiks kiirem ja loogilisem otsetee lugejat huvitava kitsama info juurde. Näites olev vana kodulehel Mottejoud.ee on lisaks ka mitmekeelne. Sellele tuleb ehitada uus, mobiilisõbralik kujundus, sest praegu vaatavad ligi pooled kasutajatest juba veebe mobiilsetest seadmetest ning Google „karistab“ mobiilivaate puudumise eest otsingutulemustes tahapoole jätmisega. Seega on mobiilivaade uue veebi juures väga vajalik, vana veeb seda ei toetanud.
Alguses on Veebimajutuse teenuses olemas tühi Voo standardkujundus, mida tuleb hakata oma äranägemise järgi kohendama. Disainitööriista alt avaneb kujunduste galerii, kust tuleb esimese asjana leida soovitule kõige lähem välimus.
Praegusel juhul tundub parim standardkujundus Santiago – kuid valikut saab alati jooksvalt muuta, kui kogu veebilehekülje sisu on olemas. Kujundusega tulevad kaasa standardpildid, aga mõnest pildipangast saab neid lisaks juurde laadida. Voog optimeerib kõiki pilte, mida üles laetakse: neist luuakse versioonid väikseimast pisipildist ülisuureni. Samal ajal säilib originaalpilt ikka oma esialgses suuruses.
Teeme uut kodulehekülge Mõttejõud OÜ-le, saame nende vanalt lehelt võtta kõik üldised tekstid ja kopeerida uuele lehele. Teksti stiil muutub kohe uue lehe stiilile vastavaks.
Kuigi osa pilte on juba Voos olemas, valisime ühest tasuta pildipangast välja mõned teemakohased fotod, mida kodulehel kasutada.
Edasi asume looma alajaotust “Teenused”. “Lisa uus leht” alt saab valida loodavale lehele eraldi veebiaadressi ja malli. Voo kujunduses on olemas esilehestiil (common page ehk tavaleht). Kõrvale lohistame ühe tüüp-pildi. Kõiki pilte ja teksti saab tagantjärgi kohendada ja ümber tõsta.
Tabel on lihtne nagu Excel
Voos on olemas ka tabelitööriist tabelite paika panemiseks. Kopeerides tuleb tabeli stiil kaasa samamoodi, nagu Wordis. Tabelit ise tehes saab valida ruudustiku mõõdu. Kui aga soovime, et link avaneks uues aknas, seadistame selle paremklikiga.
Meeskonna jaoks eraldi malli pole, kuid kasutame selleks toodete vaadet – see on sobiv n-ö ruudustikuga lehekülg, kuhu saame töötajad lisada.
Edasi võiks mõelda ka tagasiside vormi peale. Kuna tagasisidet andev inimene soovib alati, et talle vastu kirjutatakse, siis tuleb ka talle endale anda peale vastu kajamist võimalus kas jääda leheküljele või lahkuda lahkumislehe kaudu. Tagasiside vormi lahtrite sisu ja suurust saab loomulikult muuta vastavalt oma vajadustele.
Kui midagi läks valesti
Kui kustutame ära vale sisu, siis saab selle lihtsalt, ühe nupuvajutusega taastada. Samuti on võimalik üleliigseid lehti, mis kujundusmalliga alguses kaasa tulid ja mida vaja pole, struktuuri menüüst eemaldada.
Puhas ja lakooniline – sellist oligi vaja
Santiago veebimall on puhas ja lakooniline – mingeid üleliigseid kujundusdetaile pole. Tundub, et see stiil sobibki. Päisesse saab elavdamiseks siiski lisada näiteks taustapildi, kuid siis tulib valida mõni teine mall, mis on rohkem visuaalne ja rohkemate piltidega. Kuid raamatupidamisettevõttele selline minimalistliku stiiliga leht võiks väga hästi sobida.
Voo teenusega tehtud leheküljel on külastaja asukoha põhine tuvastus - esimesena pakutakse veebilehele saabujale seda keelt, milliselt maalt tema arvuti IP aadressi järgi veebilehele saabus. Kui oled Soomes või Saksamaal, aga valikus ei ole kohalikku keelt, siis võib valida vaikimisi inglise keele.
Olemas on väga palju keeli ja kodulehele mõne uue keele lisamine tähendab, et midagi ei hakata automaatselt tõlkima, vaid süsteem pakub sulle keele nimetust. Sisu saab kopeerida juba olemasolevast veebist, näiteks kui kopeerida eestikeelne veeb, siis võetakse küll kaasa eestikeelne tekst, mille saab ise ära tõlkida, kuid kujundus ja paigutus on juba paigas.
Värve saab igal ajal muuta ja kohendada – need muutuvad kogu kodulehe ulatuses, nii et pilt on ühtlane ja terviklik igal pool. Taustavärvi saab ka näiteks kergelt läbipaistvaks muuta.
Lõpuks oleks hea lisada valminud veebile tunnused, millega leitakse see Google´is ja sotsiaalmeedias. Seadistusmenüüst „Saidi üldised seaded“ saame lisada oma Google Webmaster Toolsi koodi, Google Analyticsi koodi, saidi ikooni ja muud olulised asjad.
Kõik on äärmiselt lihtne, pole vaja teada veebiarendusest, HTML-ist ja CSS-sit eriti midagi.
Veebileht peale Voo sisuhaldusele kolimist.
Peagi kirjutame ka sellest, kuidas kodulehe omanik Mottejoud.ee uuendusega rahule jäi ja mida uuest veebist arvab.
Vajuta siia ja proovi Voogi esimene kuu tasuta!
(Kui teenus Sulle ei sobi, siis on võimalik lihtsalt loobuda.)