Kui eelmises osas rääkisime mitmetest Wordpressi plugin´idest, siis jätsime mainimata kõige tähtsama – Yoast´i. See aitab Google´i otsingus su kodulehel paremini välja tulla. Mida see WordPressi plugin teeb, sellest räägib videote sarja 5. osas Priit Kallas Dreamgrow.ee-st.
Sarja kõik osad:
- Kuidas alustada Wordpress kodulehega?
- Kuidas lisada Wordpressi lehele ilus kujundus?
- Kuidas seadistada Wordpressi ja teada saada, kes kodulehel käib?
- Millised pluginad võiks lisada Wordpress lehele?
- Mida teeb Wordpressi kõige tähtsam Plugin?
Kas Wordpress ikka sobib Sulle?
Tee tasuta demoleht ja saad teada.
Alusta oma kodulehega:
veebimajutus.ee/wordpress-koduleht
Yoast´i lisamooduli leiab sealt, kus asuvad teisedki plugin´id – Wordpress.org lehelt.
Teeme läbi kõik needsamad tegevused, mida eelmises osas kirjeldasime, kuidas uus plugin paigaldada ning ongi meil vasakul menüüs uus sektsioon SEO.
Mis on Yoast SEO?
See on lisamoodul, mis lisab kõigi lehekülgede jaoks otsimootori optimeerimise ehk SEO jaoks vajalikud väljad.
Kõigepealt aga konfigureerimie uue paigaldatud mooduli. Ütleme, mis tüüpi kodulehega on tegu, kas tegemist on firma või isikliku lehega, sisestame firma nime – nt „Koerte värvimine“.
Edasi küsitakse Facebooki, Instagrami, Twitteri, Linkedini ja teiste lehtede linke. See pole eriti oluline otsingu seisukohalt, kuid hoopis olulisem on järgmine seadistamise lehekülg, kus tuleb öelda, mis leheküljed peaksid olema otsimootoris paremini nähtavad. Artiklid? Jah, loomulikult. Kas ka muud veebilehed? Jah, muidugi. Edasi küsitakse, kas kodulehel on palju autoreid. Hea vastus on siin ei, sest ettevõte avaldab enda kohta andmeid ettevõttena ning autorid pole olulised.
Järgmisena küsitakse, kas tahan oma konto siduda Google Search Console´iga. Sellele peaks vastama jah, aga enne tuleb Google Search Console´isse konto teha ja sealt vajalik kood võtta, mida Yoast SEO küsib.
Otsimootori jaoks vajalikud asjad päises
Järgmisena tuleb sisestada kodulehe nimi, vahemärk, mis eraldab näiteks tooteid või teenuseid või kodulehe sektsioonide nimesid, mis antakse otsimootorile sobivas vormis.
Sellega ongi põhimõtteliselt YOAST SEO seadistatud ja saab hakata artikleid sisestama, mille juures see moodul annab alati punktide kaupa teada, kui hästi on see optimeeritud otsimootori suhtes.